Licht aan, daar kan je mee thuiskomen

Nu de dagen donker worden is het belangrijk om goed zichtbaar te zijn op de fiets. Gebruik jij bij slecht zicht (schemer, donker, regen en mist) geen fietsverlichting, dan kunnen automobilisten jou moeilijk zien en wordt de kans op een ongeluk erg groot. Bovendien loop je het risico op een boete. Zorg altijd voor een […]

Geschreven door Prins Bernhard

Op 31 oktober 2017
"

Lees meer

Nu de dagen donker worden is het belangrijk om goed zichtbaar te zijn op de fiets. Gebruik jij bij slecht zicht (schemer, donker, regen en mist) geen fietsverlichting, dan kunnen automobilisten jou moeilijk zien en wordt de kans op een ongeluk erg groot. Bovendien loop je het risico op een boete.

Zorg altijd voor een goed werkende fietsverlichting en reflectie!

Fietsverlichting

  • Gebruiken bij schemer, donker of slecht zicht overdag (mist en regen).
  • Verlichting aan voorzijde moet wit of geel zijn en de verlichting achter rood.
  • Lampen moeten recht vooruit en recht achteruit schijnen en mogen niet knipperen.
  • Losse fietsverlichting mag alleen op het bovenlichaam (niet op hoofd, armen of benen) gedragen worden. Ze mogen bevestigd worden aan kleding of tas, zolang ze goed zichtbaar zijn en er niets overheen hangt!.

Reflectie

  • Rode reflector op achterkant van fiets.
  • Gele reflector op trappers.
  • Reflectie (wit of geel) op de wielen of banden.